Idén a 4.t osztály író-olvasó találkozókon járt a Vachott Sándor Városi Könyvtárban

A 4. t osztály tanulói az idei tanévben több alkalommal is meglátogatták a Vachott Sándor Városi Könyvtárat. Író-olvasó találkozón megismerkedtek Dobó Dorottya kortárs írónővel és két művével, A zapumai kóbor villamossal, valamint A zapumai varázsló legendájával. A két regény izgalmakat, rejtélyeket tartogatott az olvasók számára, így nagy lendülettel vetették magukat a művek olvasásába és feldolgozásába az iskolában a tanulók. A regények elolvasása után lapbookot, társas játékot, illusztrációkat készítettek a diákok. Majd az 1. kötet elolvasása után fogalmazásokat írtak a mű folytatásával kapcsolatban, a 2. kötetet követően pedig híreket fabrikáltak a tartalomhoz illően. Az írónő és Babus Enikő könyvtáros közreműködésével zártuk a programokat, ahol játékos formában adtak tanúbizonyságot a gyerekek a megszerzett tudásukról. Mindkét alkalmat könyvvásárlással és dedikálással koronáztuk meg. Fantasztikus élmény volt a gyerekek és a felnőttek számára egyaránt. Alig várjuk a 3. kötet megjelenését!