Kerékpáros Iskola Kupa

2023. április 12-én iskolánkban rendezték meg a Kerékpáros Iskola Kupa versenyt. Az esemény a rendőrség közreműködésével zajlott, célja hogy a gyerekek magabiztosabban, tudatosan közlekedjenek biciklivel.

A versenyen a Gyöngyösi Felsővárosi Általános Iskola, illetve a Nagyrédei Szent Imre Általános Iskola csapatai vettek részt, iskolánkból 16 tanuló vett részt a megmérettetésen.

Párokban zajlott a verseny, melyben egy fiú és egy lány alkotott egy csapatot korosztályszinten. A gyerekeknek egy KRESZ szabályokra épülő tesztet kellett kitölteni, majd saját biciklivel egy közlekedési akadálypályát teljesíteni.

Aznap délelőtt a gyerekeknek nagyon jó kihívásban lehetett részük, s emellett szép eredmények is születtek.

Iskolánk tanulói közül Király Nikoletta (6.t) és Kovács Roland (6.t) párosa a harmadik helyen végzett.

Gratulálunk! A gyerekek a tapasztalatok mellett a részvételért ajándékot is kaptak.