Alkotó-fejlesztő mesefoglalkozás – A farkas reggelije

„Gyerekkorban a mese azért nélkülözhetetlen, mert fejleszti az érzelmi intelligenciát és ellenálló képességet, a kreativitást, a képzeletet, a problémamegoldó gondolkodást. Bővíti a szókincset, jó hatással van a kifejezőkészségre. Segít megfogalmazni és uralni az átélt érzelmeket, erősíti az empátiát. Nyitottá, befogadóvá tesz, megnyugtat, oldja a szorongást, kikapcsol és feltölt” – írja Békési Tímea meseterapeuta a legutóbbi cikkében.
Januári második alkotó-fejlesztő mesefoglalkozásukon a 3.a osztályosok A farkas reggelije című lengyel népmesét hallgatták meg és dolgozták föl Piroska tanárnénivel. Hatféle módját tapasztalták meg a vészhelyzetben használható megküzdési módoknak. És sokat nevettek a póruljárt farkason, aki a saját kárán tanulta meg, hogy „Ne higgyen senki abban, amit éjszaka, álmában lát.”