A Zene Világnapja

Október 01-én a Zene Világnapján világszerte a zenét, a muzsikát ünnepeljük. Ez alkalomból október 03-án, hétfőn, Butykáné Bágyi Judit a Pátzay János Katolikus Zeneiskola zongoratanára és Romeo Kinga iskolánk tanítónője készültek egy kis műsorral diákjainknak.

A gyerekek a zongorán keresztül kaphattak egy kis ízelítőt a különböző zenetörténeti korszakok, stílusok ismertebb zeneműveiből. Felcsendültek Pachelbel, Beethoven és Chopin csodás dallamai, de a repertoárba napjaink zeneszerzőinek remekművei is bekerültek. Havasi Balázs Vihar című zeneműve, valamint a gyöngyösi származású Gulya Róbert zeneszerző egyik filmzenéje is nagy sikert aratott. Közben Yehudi Menuhinról, zeneszerzőkről és magáról a zenéről tudhattak meg sok-sok érdekességet tanulóink. Egy fergeteges négykezes Rapszódiával zárult a műsor.

Az esemény végén iskolánk indulóját is mindannyian közösen elénekeltük, Reviczki Tamás tanár úr pedig kahoon dobon adta nekünk hozzá a ritmust.

Elmondhatjuk, hogy ismét igazán vidám hangulatban tölthettük a délelőttöt!