A Magyar Népmese Napja – 2022.09.30.

A Magyar Népmese Napját a Magyar Olvasástársaság kezdeményezésére ünnepeljük 2005. óta, Benedek Elek születésnapján, szeptember 30-án.

A Népmese Napja alkalmából az elmúlt héten mindhárom ötödik osztály alkotó-fejlesztő népmese foglalkozáson vett részt Füleki Piroska tanárnő vezetésével. Mivel szeptember 30. Benedek Elek, nagy mesemondónk születésnapja, az általa szerkesztett Magyar mese- és mondavilág egyik meséjével, „A tűzmadár”-ral ismerkedtek meg.

Szeptember 30-án pedig három népmese előadásával ünnepeltünk az első emeleti aulában. Az igen jó hangulatban zajló eseményt Salga Anna intézményvezető-helyettes beszéde, majd könyvtárosunk bevezetője nyitotta meg.

Első fellépő az 5.b osztály tagjaiból szerveződött kis csapat volt, akik az „Egérke kisasszony vőlegénye” című burmai népmesét adták elő. Szereplők: Horváth Csenge, Molnár Maja, Sebestyén Viola, Varga Tímea, Sándor Bence, Tóth Gesztenye Eszter, Rozinai Rebeka, Szabó Hunor, Horváth Dorka, Horváth Máté, Reviczki Zorka.

Másodikként a 8.a osztály vállalkozó szellemű tagjai léptek a színpadra, ők a „Mátyás király és a kolozsvári bíró” című mesével készültek, kiegészülve Kollár Kamilla 6.a osztályos tanulóval. Szereplők: Dudás Dorka, Rigó János, Kőműves Kamilla, Docsa Balázs, Bóta Levente, Ducsai Melani, Farkas Lilla, Farkas Fanni. (Tóth Majlát az utolsó pillanatban közbejött betegség miatt sajnos nem vehetett részt az előadáson.)

Harmadik és egyben utolsó fellépőként a 6.a osztály kis csapata lépett a világot jelentő deszkákra az 5.b osztályosokkal kiegészülve, és „A boszorkány lányai” című mesével kedveskedtek iskolánk alsó tagozatos diákjainak. Szereplők: Mező Lara, Pálinkás Anna, Nádudvari Noel, Paulenka Petra, Horváth Csenge, Rozinai Rebeka, Horváth Dorka, Horváth Máté, Molnár Maja, Varga Tímea, Sebestyén Viola, Reviczki Zorka, Tóth Gesztenye Eszter.

A gyerekeket könyvtárosunk Rabné Vajna Katalin készítette fel az előadásra, a meséket Kovácsné Tuza Katalin tanárnő választotta ki, valamint ő osztotta ki a szerepeket is.