Kálváriás Egészség7

Az elmúlt napokban az Egészséghét keretein belül színes programokkal vártuk diákjainkat.

Az egészséges táplálkozás és életmód jegyében a pályázat által az alsósok gyümölcsöket, a felsősök müzlit kaptak. Az alsós osztályok a gyümölcsökből salátákat készítettek, melyeket nagy örömmel fogyasztottak el közösen. Részt vehettek védőnői előadáson és elsősegélynyújtó tréningen is.

A felsősök egy frissítő tornát követően interaktív beszélgetések által bővíthették ismereteiket az egészségtelen ételekről, italokról, hangsúlyozva mindazokat a káros tényezőket, melyek hatással vannak rájuk testileg és mentálisan is. Az életmentő tevékenység lépéseit ők is személyesen kipróbálhatták, megtanulhatták.

A különböző feladatok mellett rajzversenyt és zöldség-gyümölcs szobrászatot is hirdettünk, melyeknek alkotásait a zsibongóban állítottunk ki.

Az tudásgyarapítás után zenés-táncos mozgással lazítottak a napsütéses udvaron kicsik és nagyok egyaránt.

Köszönjük a szakembereknek és a kollégáknak áldozatos munkájukat!

Tekintsék meg képekben!