Tájékoztatás az intézményi étkezési rendszer átalakításáról!

Tisztelt Szülők/Gondviselők!

Tájékoztatást kaptunk a Gyöngyösi Közös Önkormányzati Hivatal Közigazgatási és Intézményirányítási Igazgatóságától, melyben az alábbiakat közölték:

„A gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló 1997. évi XXXI. törvény 21/A. § (3) bekezdés a) pontja értelmében az intézményi gyermekétkeztetés a települési önkormányzat feladata.

Az önkormányzatnak a gyermekétkeztetési rendszer működtetése során több mint 10 millió forintos kintlévősége keletkezett, mivel a szülők egy része több havi tartozást halmozott fel, és a fizetési felszólítások ellenére sem rendezte hátralékát.  A Képviselő-testület az étkezési rendszer átalakításáról döntött annak érdekében, hogy a gyermekétkeztetés hatékony, állandóan elérhető, szülőbarát legyen és további tartozások ne keletkezzenek.”

Az alábbi linkekre kattintva érhetik el a csatolt levelet, az önkormányzati rendeletet és annak mellékletét, hogy azok megismerhetővé váljanak az Önök számára.