Egészséghét az 1.a-ban saját biozöldségekkel!

Az egészséghét keretében az 1.a osztályosok elkezdték fogyasztani az általuk ültetett dughagymákat a tízóraijukhoz. Igen zsenge, biozöldhagymáik lettek! A gyerekek annyira örültek a naponta látványosan növekvő hagymáiknak, hogy még azok is fogyasztották a vitaminban dús növényt, akik eddig viszolyogtak tőle vagy eddig még nem is kóstolták! Hatalmas az örömük és nagyon büszkék a zöldségeikre. Naponta meglocsolták, gondozták őket, míg meghálálták a befektetett energiáikat. Livi néni és Csilla néni vezetésével megvizsgálták a hagyma gyökérzetét, szárát, sőt, azt is megtanulták, hogyan kell megtisztítani. Megbeszélték, mihez kellemes fogyasztani, milyen vitaminokat tartalmaz és ezek hogyan támogatják szervezetüket. Piros retket is ültettek a gyerekek, örömmel jelenthetjük, hogy az is szépen fejlődik!