Play with Us! – Halloween vetélkedő

Iskolánk humán munkaközössége október 27-én rendezte meg az iskolák közötti Play with Us! – Halloween vetélkedőjét, amelyen egy-egy iskola 3 fős (egy ötödikes, egy hatodikos és egy hetedikes tanulóból álló) csapata vett részt. A játékos vetélkedő hangulatos díszletek között zajlott, és sokan jelentek meg jelmezben, maszkban.. A Halloween megünneplése középkori gyökerekkel bír, bár a mai formáját a 19. században nyerte el Amerikában, és gyorsan elterjedt mindenfelé. Az angol nyelvet tanulók épp ezért ismerkednek meg a szokáshoz kötődő angol szókinccsel. A vetélkedő résztvevői emléklapot kaptak kis ajándékkal, a helyezettek pedig az oklevélen kívül értékes angol könnyített olvasmányokat és színes noteszeket vihettek haza.

Helyezések:
I. helyezett: az Arany János Általános Iskola csapata (Besze Bercel, Farkas Nóra, Molnár Boldizsár)
II. helyezett: a Kálváriaparti Sport- és Általános Iskola csapata (Mező Lara, Bernáth Lilla, Juhász Petra Violetta)
III. helyezett: a Felsővárosi Általános Iskola csapata (Daru Dávid, Jakab Ákos, Muhadri Altina)
A legjobb jelmezeket a zsűri oklevéllel jutalmazta.
Az ajándékokat pályázati pénzből fedeztük.
Gratulálunk a résztvevő versenyzőknek, valamint köszönjük a kísérő és szervező tanárok munkáját!
A rendezvény hangulatáról az elkészült képek árulkodnak.