1. évfolyam augusztusi iskola hívogatója

Az 1.a osztály volt az Erdei csoport, azon belül is a kis méhecskék. Az első nap ismerkedéses játékokkal, tesi foglalkozással, méhecske készítéssel, udvari játékkal, énekkel, rajzos méhecske foglalkozással telt. Sőt, még mese is volt a méhecskékről! A második nappal beköszöntött a katicanap, a harmadik nap pedig a pillangónap volt. Az első napi programok kedvencei visszaköszöntek a többi napon is. Folyamatosan ismerkedtek az erdei állatokkal, az egészséges életmóddal, a gyerekek örömmel mostak fogat ebéd után! Tízóraira a tanító nénik udvari piknikkel készültek a kis elsősöknek!

Az 1.t osztályos tanító nénik és a gyerekek is izgatottan várták az iskola hívogatót! A tanító nénik szépítettek, dekorálták a tantermet, hogy vidám környezetben, játszanak, ismerkedjenek a gyerekekkel, és ők is egymással. A programoknak köszönhetően a kis elsősök megismerkedhettek az iskola épületével, erre szükség is volt, mivel az egyik kisfiú meg is jegyezte: „hiszen ez kész labirintus!”; valamint az itt dolgozó tanárbácsikkal és tanárnénikkel is találkozhattak az apróságok. Ezen kívül meséltek, gyártottak ölelő macit, énekeltek, sportoltak Marci bácsival, délben a szülőket aszfalt kréta rajzokkal várták, valamint megtanulták az ebédlő „rendjét” – sőt, megbirkóztak még a nehéz tálcákkal is!